Medicinos bankas persikels į „Artery“: centrinė būstinė ir klientų aptarnavimo centras įsikurs sostinės Konstitucijos prospekte

Finansų paslaugas privatiems ir verslo klientams teikiantis Medicinos bankas po beveik trijų dešimtmečių pakeis savo centrinės būstinės vietą. 2024 m. pradžioje bankas ir Vilniaus klientų aptarnavimo centras iš Pamėnkalnio gatvės Vilniuje persikels į verslo bei bankų rajoną Konstitucijos prospekte, kur įsikurs žinomo JAV architekto Danielio Libeskindo suprojektuotame naujame verslo centre „Artery“. 

1,8 tūkst. kvadratinių metrų ploto patalpų nuomos sutartį Medicinos bankas penktadienį pasirašė su „Artery“ verslo centro plėtotoja investicijų bendrove „Lords LB Asset Management“.

Pagal šį susitarimą, Medicinos bankas pirmajame verslo centro aukšte įrengs 400 kvadratinių metrų ploto banko klientų aptarnavimo centrą, o ketvirtame aukšte banko darbuotojams bus skirtas modernus 1,4 tūkst. kvadratinių metrų ploto biuras.

„Medicinos banko centrinė būstinė Pamėnkalnio gatvėje veikė nuo 1995 metų, pirmame jos aukšte veikia ir klientų aptarnavimo centras. Į naujas patalpas planuojame persikelti pirmąjį 2024 metų ketvirtį. Verslo centrą „Artery“ pasirinkome dėl patogios vietos ir didelio paslaugų vietų tankio, patogaus susisiekimo nuosavu ir viešuoju transportu“, – sako Medicinos banko Administracijos vadovas Marius Arlauskas.

Pasak jo, Medicinos bankas keičiasi ne tik viduje, bet ir išorėje, tad persikėlimas į modernias, šiuolaikiškas, patogias ir svarbiausiai tvarias patalpas yra natūralus vykstančių pokyčių etapas.

„Neabejoju, kad tai suteiks pridėtinę naudą ir mūsų klientams, ir darbuotojams”, – teigia M. Arlauskas.

D. Libeskindo suprojektuotas A klasės verslo centras duris atvers paskutinį šių metų ketvirtį. Sausio mėnesį iškilo visi dvidešimt pastato aukštų, šiuo metu aktyviai vykdomi fasado stiklinimo ir inžinerinių sistemų įrengimo darbai.

„Džiaugiamės, jog prie dideliu tempu besiburiančios nuomininkų bendruomenės jungiasi Medicinos bankas. Jų vertybės artimos tam, ką įprasmina ir verslo centras „Artery“ – profesionalumas ir kokybė, buvimas patikimu partneriu bei aukščiausių tikslų siekimas“, – sako bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Projekto nuomos partnerių „Colliers“ Tarpininkavimo departamento vadovės Sandros Jovaišaitės teigimu, bendrovė su verslo centro vystytojais pasirašė didžiausią šių metų biurų nuomos sandorį. Sandoris su Medicinos banku žymi ir svarbią verslo centro užimtumo ribą – išnuomota per 70 proc. verslo centro ploto.

„Likus kiek daugiau nei pusmečiui iki planuojamo objekto užbaigimo, toks verslo centro užimtumas yra puikus rodiklis, įrodantis, jog stiprūs tarptautiniai ir Lietuvos nuomininkai vertina kokybę, išskirtinę objekto lokaciją bei siekia suteikti geriausias darbo sąlygas savo darbuotojams. Šis sandoris taip pat tampa puikiu pavyzdžiu, jog Konstitucijos pr. yra itin patrauklus nuomininkams ir ypač finansinėms institucijoms“, – pažymi S. Jovaišaitė.

A+ energinio naudingumo klasės verslo centras „Artery“ pasižymės ne tik išskirtine architektūra, bet ir tvariais inžineriniais sprendimais. Ant pastato stogo bus įrengta pažangi saulės jėgainė, pastato energijos sąnaudas mažins išmani liftų sistema, generuosianti dalį jų veikimui reikalingos elektros energijos. Verslo centro požeminėje aikštelėje bus įrengtos ir 28 elektromobilių įkrovimo aikštelės bei vienas iš didžiausių Lietuvoje paspirtukų įkrovimo kompleksų.

20 aukštų pastate, kuriam bus siekiama suteikti pasaulinį „BREEAM Excellent New Construction“ sertifikatą, įsikurs ne tik verslo sektoriaus lyderių biurai, bet ir viešosios erdvės su restoranų, kavinių, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonomis, o 35 m aukščio atriumas visuomenei bus atviras visą parą.

Projektą, į kurį investicijos siekia per 70 mln. eurų, įgyvendina investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomas fondas „Lords LB Special Fund I Subfund A“.