Biotechnologijų lyderė „Roche Lietuva“ įsikurs Vilniuje statomame verslo centre „Artery“

Lyderiaujanti biotechnologijų bendrovė „Roche Lietuva“ sudarė biuro patalpų nuomos sandorį su sostinės Konstitucijos pr. statomo A klasės verslo centro „Artery“ vystytojais. Planuojama, kad į garsaus JAV architekto Danielio Libeskindo projektuotą pastatą Šveicarijos kapitalo įmonė įsikels kitų metų pradžioje.

Anot „Roche Lietuva“ generalinio direktoriaus Stefano Volonté, vietą naujajam biurui farmacijos bendrovė pasirinko neatsitiktinai – ieškojo efektyviais ir moderniais žaliosios energetikos sprendimais paremtos erdvės.

„Savo veikloje vadovaujamės holistiniu požiūriu, kuris apima tris tvarumo aspektus – geresnės visuomenės ateities kūrimą, ekonomikos gerinimą kuriant darbo vietas ir investuojant į medicinos pažangą, bei poveikio aplinkai mažinimą. Todėl vienas reikšmingiausių naujo biuro pasirinkimo kriterijų buvo pastato tvarumas ir draugiškumas aplinkai, gamtai, žmogui. Mums svarbu, kad būtų tausojama ne tik pastato aplinka, bet ir jame dirbančių žmonių sveikata bei gerovė“, – sako S. Volonté.

Verslo centras „Artery“ yra ne tik A+ energinio naudingumo klasės verslo centras, planuojama, kad jis bus sertifikuotas ir pasauliniu BREEAM „Excellent New Construction“ tvarumo sertifikatu.

Pasak S. Volonté, renkantis naująjį biurą taip pat buvo svarbi ir jo lokacija – Konstitucijos prospekte kuriasi savo srityse lyderiaujančios įmonės, yra išplėtota patogi infrastruktūra, todėl biuras bus lengvai pasiekiamas tiek darbuotojams, tiek klientams bei partneriams.

„Tikime, kad nauja darbo aplinka leis stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, diegiant naujoves ir siūlant integruotus sprendimus, gerinančius „Roche“ klientų patirtį ir Lietuvos pacientų kelią“, – sako „Roche Lietuva“ vadovas.

Marius Žemaitis, verslo centro vystančios bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas, teigia, kad „Roche Lietuva“ prisijungimas sustiprins pastate buriamą inovatyvių ir atsakingų verslų bendruomenę.

„Džiaugiamės, jog mūsų nuomininkų bendruomenę papildys „Roche Lietuva“. Jų vertybės artimos tam, ką įprasmina ir verslo centras „Artery“ – atsakingą lyderystę bei siekį kurti tvarias inovacijas“, – sako M. Žemaitis.

Dešiniajame Neries krante kylantis kompleksas laikomas bene sudėtingiausios architektūrinės išraiškos iš pastarojo dešimtmečio Baltijos šalyse sukurtų administracinės paskirties pastatų. Išskirtiniai ir jame įdiegti technologiniai bei inžineriniai sprendimai: išmani pastato mikroklimato sistema, ant stogo įrengta saulės jėgainė, liftai,  generuosiantys elektros energiją.

Planuojama, kad „Artery“ duris atvers šių metų pabaigoje. Jau yra pasirašytos nuomos sutartys dėl daugiau nei 70 proc. „Artery“ patalpų ploto. 20 aukštų pastate įsikurs ne tik verslo sektoriaus įmonių biurai, bet ir viešosios erdvės su restoranų, kavinių, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonomis, o 35 metrų aukščio atriumas visuomenei bus atviras visą parą.

Siekiant skatinti verslo centro darbuotojus ir svečius keliauti tvariau, pastate bus įrengta dviračių saugykla ir vienas didžiausių Vilniuje elektrinių automobilių bei paspirtukų įkrovimo vietų kompleksų. O čia įrengta požeminė perėja leis lengvai pasiekti ir Europos aikštę, ir Baltąjį tiltą.

Projektą, į kurį investicijos siekia per 80 mln. eurų, įgyvendina investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomasuždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas nekilnojamojo turto fondas „Lords LB Special Fund I Subfund A“.